Smartlux

Lampy LED wpływają pozytywnie na zdolności regeneracyjne skóry. Naświetlanie powoduje efektywniejsze powstawanie nowych komórek i produkcję kolagenu, proteoglikanów oraz elastyny.

Aparat Smartlux jest urządzeniem wykorzystującym technologię fotobiostymulacji z zastosowaniem lamp LED w leczeniu chorób skóry oraz w zabiegach dermatologicznych. Aparat generuje światło charakteryzujące się bardzo dużą monochromatycznością. Światło to wywołuje różne korzystne efekty w tkankach, na które działa. Przy wykorzystaniu różnych głowic zabiegowych z panelami diod LED za pomocą aparatu można leczyć różne schorzenia dermatologiczne. Aparat działa całkowicie bezinwazyjnie na zasadzie optycznej biostymulacji, inicjując i zwiększając naturalne mechanizmy odbudowy i regeneracji komórek. Działanie aparatu w żadnym stopniu nie narusza i nie zmienia naturalnej fizjologii komórek i tkanek, natomiast przyspiesza naturalne procesy regeneracji ochrony komórek.

Aparat wyposażony w głowice zabiegowe o szerokim spektrum działania. Głowice zabiegowe, 5 segmentowe, zbudowane z diod LED typu SLD (o bardzo wysokiej jasności) zapewniają niezwykłą skuteczność zabiegów. Jednocześnie ilość diod LED w każdej głowicy dostosowana jest precyzyjnie do specyfiki zastosowania: od 1000 szt. dla światła zielonego do 2400 szt. w głowicy ze światłem czerwonym.

Wskazania:

  • Światło czerwone 635 nm (głowica RED) – wykorzystywana jest do przyspieszania procesów gojenia po inwazyjnych zabiegach laserowych pilingach chemicznych czy dermabrazji. Poprawia elastyczność skóry, spłyca zmarszczki, usuwa przebarwienia oraz efekty fotostarzenia skóry. Oddziaływuje również na tkankę tłuszczową, zmniejszając jej grubość. Jest skuteczne przy leczeniu owrzodzeń troficznych i przewlekłych stanów zapalnych skóry. Jest efektywne w stymulowaniu wzrostu włosów, może więc być wykorzystywane w leczeniu ich nadmierngo wypadania.
  • Światło podczerwone 830 nm (głowica IR) – jest światłem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przyspiesza gojenie, ma działanie przeciwbólowe, także przy schorzeniach narządu ruchu. Głowica IR emituje światło wnikające najgłębiej w tkanki, aktywując naturalne prosesy regeneracji i odbudowyi ma najszersze spektrum zastosowań. Wspomaga leczenie leczenie stanów zapalnych skóry i niegojących się ran.

Przebieg zabiegu

Pacjent naświetlany jest lampą przez okres 20 min. Z uwagi na intensywność swiatła wymagane jest stosowanie okularów ochronnych. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa na skórze uczucie ciepła, nie pojawiają się jednak żadne nieprzyjemne odczucia, takie jak ból czy pieczenie. Ilość naświetlań dobierana jest indywidualnie i zależy od rodzaju schorzenia oraz oczekiwanego efektu. Zazwyczaj przeprowadza się cykl 6-8 naswietlań stosowanych 2 razy w tygodniu. Po zabiegu skóra jest nieznacznie zaczerwieniona, a rumień i uczucie ciepła na skórze utrzymują się przez około godzinę.

DO DYSPOZYCJI

Nasza recepcja pozostaje stale do Państwa pełnej dyspozycji mailowo i telefoniczne